12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Sonte fillojnë inspektimet në Prizren, kush nuk respekton masat anti-COVID do të gjobitet

Inspektorati Sanitar dhe ato komunale sonte do të zhvillojnë një aksion për të parë nëse po zbatohen masat anti-COVID të vendosura nga qeveria e Kosovës.

Ekipet e Inspekcioneve do të vendosen në pesë komuna:

Në Prishtinë (pesë grupe), Ferizaj ( tre grupe), Mitrovicë( dy grupe), Prizren (katër grupe), Gjilan ( tre grupe).
Aksioni do të filloj nga ora 21:00.

Klan Kosova ka arritur të siguroj formën e gjobave që do t’u shpërndahen atyre që marrin dënim.

Sipas vendimit të qeverisë dënimet do të jenë deri në 8 mijë euro, ose dënim me burgim deri në 12 vjet.

 

Më Shumë

Në vend të 20-tësheve bankomati nxorri 50 euroshe, banka: Duhet t’i ktheni

Një incident i veçantë është regjistruar ditët e fundit në një bankomat banke në Lozzo Atestino të Padovas, teksa makineria nxirrte gabimisht kartëmonedha 50...

Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” po zhvillon punimet Konferenca VIII Ndërkombëtare për Trajtimin e Dhimbjes

Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” po zhvillon punimet Konferenca VIII Ndërkombëtare për Trajtimin e Dhimbjes Në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, të shtunën ka nisur...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit