34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Sonte “Nata e Zjarreve”

Nata e zjarrve“Epopeja e UÇK-së” do të përmbyllet sonte me manifestimin “Nata e Zjarreve”, i cili do të mbahet në Prekaz.
Ky manifestim do të fillojë nga ora 17:45 me ç’rast do të bëhet riti tradicional në nderim të dëshmorëve të kombit, me ndezjen e flakadanëve në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”.

Më pas, duke filluar në orën 18:00, manifestimi do të vazhdojë me një program kulturor-artistik në sheshin Adem Jashari në Skenderaj.
“Nata e Zjarreve” shënon ditën e tretë dhe të fundit të manifestimit tradicional “Epopeja e UÇK-së”, i cili i kushtohet rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij.

Më Shumë

Nesër fillon Beerfest Kosova – 12 deri me 15 korrik

Ketë të premte (nesër) me datë 12 korrik fillon Beerfest Kosova dhe do të zgjas deri me 15 korrik. Gjatë 4 netëve sa zgjatë...

Rahoveci mirëpret mërgimtarët, u ofron parkim pa pagesë në oborrin e Komunës

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka marrë vendim që parkimi i automjeteve të mërgimtarëve të lejohet edhe brenda oborrit të administratës komunale,...

Lajmet e Fundit