-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Vehapi uron mësimëdhënsit për nder të 7 Marsit

IdrizVehapi-rahovec-pdkKryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, ka uruar të gjithë mësimdhënësit me rastin e 7 Marsit – Ditës së Mësuesit.

“7 marsi është dita e Mësuesit dhe shfrytëzoj rastin që të gjithë atyre që në çfarëdo mënyre janë të lidhur me procesin edukativo – arsimor të ua uroj këtë ditë.”

“Se uroj që në të ardhmen mësimëdhënësit të mbesin krenaria jonë”. Urime 7 marsi”. thuhet në urimin e Kryetarit Vehapi.

Më Shumë

Prizren, 11 aktakuza kundër 14 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur njëqindenjë (101) aktakuza kundër njëqindeshtatëmbëdhjetë (117) personave,...

Kosovë UÇK – sot bëhen 26 vjet nga dalja e parë në skenë

Sot u bënë 26 vjet nga dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). 28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës...

Lajmet e Fundit