13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Sonte shorti i Ligës së Kampionëve

Sonte do të tërhiqet shorti për fazën e grupeve të garës më prestigjioze për klube, Liga e Kampionëve.

Ceremonia do të fillojë nga ora 18:00, teksa krahas shortit do të ndahen çmimet për më të mirët e sezonit që lamë pas.

32 ekipe të ndara në katër vazo presin fatin e tyre sonte.

VAZO 1:

Manchester City
Sevilla
Barcelona
Napoli
Bayern Munich
PSG
Benfica
Feyenoord

VAZO 2:

Real Madrid
Man Utd
Inter
Dortmund
Atletico Madrid
Leipzig
Porto
Arsenal

VAZO 3:

Shakhtar Donetsk
Salzburg
Milan
Braga
PSV
Lazio
Crvena Zvezda
Copenhagen

VAZO 4:

Young Boys
Real Sociedad
Galatasaray
Celtic
Neëcastle
Union Berlin
Antwerp
Lens

Ndeshjet e para të fazës së grupeve do të zhvillohen në datat 19-20 shtator, kurse xhiroja e fundit luhet me 12-13 dhjetor.

Faza e nokautit nis më 13-14 shkurt, kurse finalja e madhe do të jetë më 1 qershor.

Superliga vazhdon sot/ Liria i bën ‘konak’ Feronikelit ’74

Superliga e Kosovës në futboll, do të vazhdojë sot pasdite me tri ndeshjet e fundit të javës së gjashtë. Kryendeshja e kësaj fundjave luhet në...

Horoskopi 27 shtator 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarreveshje. Tregohuni sa më të matur...

Lajmet e Fundit