Kuqezinjtë pas fitores ndaj Moldavisë (0-1), tashmë e kanë siguruar kualifikimin në EURO 2024.

Megjithatë, dueli i sotëm mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe, pritet të luhet në një stadium të mbushur me tifozë pasi që për këtë duel janë shitur të gjitha biletat.

“Air Albania” e tera do të jetë kuqezi në një festë që pritet të jetë dhurojë spektakël për kualifikimin e Shqipërisë në Evropianin e ardhshëm, i dyti në historinë e skuadrës shqiptare.

Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe fillon në orën 20:45.