17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Sot bëhet renditja e partive në KQZ

KOSOVO-VOTEKomisioni Qendror i Zgjedhjeve do të bëjë sot tërheqjen e shortit për renditjen e 103 subjekteve politike për zgjedhjet lokale, të cilat do të mbahen me 3 nëntor.
KQZ-ja ka përfunduar certifikimin e subjekteve politike dhe ka bërë me dije se janë certifikuar 7,932 kandidatë,transmeton indeksonline.
Zgjedhjet komunale do të mbahen në gjithë territorin e Republikës.

Më Shumë

Kosova eksportoi 84,8 milionë euro, ndërsa importoi 526,8 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin gusht 2022. Të dhënat nga...

Kurti për grevat: Sindikalistët e PAN-it kanë inat antiqeveritar

Albin Kurti ka votuar sot, me rastin e zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje. Pasi votoi, Kurti u deklarua për media, duke thënë se shpreson...

Lajmet e Fundit