13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Sot katër ndeshje tjera në kuadër të Europa League

Ndeshjet e Europa League vazhdojnë edhe sonte. Në program janë katër ndeshjet e radhës.

Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo ndërmjet Sevillës dhe Romës, pasi që ekipi i cili do të kualifikohet tutje do të mësohet me një ndeshje të vetme.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo në mes të Bayer Leverkusenit dhe Rangers në BayArena.

Sfida e parë mes këtyre dy skuadrave kishte përfunduar me fitoren e klubit gjerman me rezultat 3:1.

Në anën tjetër, Wolerhamptoni do të takohet me Olympiacosin, përderisa ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat të barabartë 1:1.

Ndërsa ndeshja e fundit dhe jo më pak interesante do të jetë ajo ndërmjet Baselit dhe Eintracht Frankfuritit. Ndeshjen e parë e fitoi Baseli 3:0.

Sot katër ndeshje tjera në kuadër të Europa League

Më Shumë

Vuçiq jep dorëheqje nga partia e tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga partia të cilën ai e udhëheq, SNS. Ai, në tubimin që mbajti sot tha se kjo...

Bordi i FMN-së miraton marrëveshjen me Kosovën

Bordi Ekzekutiv i FMN-së miratoi një marrëveshje në vlerë prej 80.12 milionë SDR (rreth 100 milionë euro) dhe një RSF në shumën prej 61.95...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit