33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Sot Këshilli i Sigurimit debaton për Kosovën

KS-OKBSot mblidhte Këshilli i Sigurimit të OKB-së i cili do të flasë për raportin e fundi të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Ban Ki-moon për Kosovën.

Në tubim pritet të marrë pjesë kryetarja e vendi Atifete Jahjaga.

Nga Serbia merr pjesë kryetari Tomislav Nikoliq. Mbledhja fillon në orën 21 sipas kohës sonë.

Më Shumë

Komuna e Prizrenit paralajmëron hapjen e Shtëpisë së Pleqve dhe rifunksionalizimin e ambulancës për pensionistët

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, ka pritur të mërkurën në takim kryetarin e Shoqatës së Pensionistëve të Prizrenit, Isuf Vraniqi, sekretarin Alajdin...

ATK-ja kërkon nga TAXI-t që të pajisen me sistem fiskal

Administrata Tatimore e Kosovës njofton të gjithë tatimpaguesit të cilët zhvillojnë aktivitet të taksive, se janë të obliguar që të pajisen me Sistem Fiskal...

Lajmet e Fundit