-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Sot luhen dy çerekfinalet e fundit në Kupën e Botës

Pas dy ndeshjeve çerekfinaliste të para, të cilat dhuruan spektaklin më të mirë ndër vite, Kupa e Botës Katar 2022 vazhdon sot edhe me dy ndeshjet tjera të mbetura.

Maroku ndeshet me Portugalinë, nga ora 16:00, ndërsa Anglia dhe Franca ndeshen nga ora 20:00.

Maroku vjen super i motivuar, pas kualifikimit historik, ndërsa Portugalia, po ashtu ballëlartë, pas fitores së thellë prej 6-1 ndaj Zvicrës.

Ndeshje tejet interesante pritet edhe në mes të Anglisë dhe Francës, ku fituesi është vështirë të parashihet.

Më Shumë

Rasti “Infrakos” në Prizren, shpallet aktgjykim lirues ndaj shtatë të akuzuarve

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim lirues ndaj shtatë të akuzuarve në rastin “Infrakos”. Të akuzuarit ishin të ngarkuar me veprën penale “Keqpërdorim i...

Pas lirimit nga akuza, reagon ish-drejtori i urbanizmit në Prizren

Ish-drejtori i Komunës së Prizrenit, Nijazi Kryeziu, ka reaguar pas lirimit të tij nga akuza në rastin njohur si “Infrakos”. Prokurori i Shtetit kishte ngritur...

Lajmet e Fundit