-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Gert Shehu kërkon që të mos ndiqen penalisht truprojat e Sali Berishës

Sulmuesi i Sali Berishës, Gert Shehu ka kërkuar që të mos ndiqen penalisht truprojat e kreut të PD-së.

Këtë deklaratë e riu e ka bërë gjatë marrjes në pyetje, teksa do i jepej masa e sigurisë.

Ata rrezikonin të merreshin nën hetim për plagosje të lehtë me dashje ose dëmtime të tjera me dashje.

Një ditë më parë u zhvillua seanca gjyqësore ndaj Gert Shehut, ku gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë “arrest me burg” për 31-vjeçarin.

Avokati Ervis Lila u shpreh për mediat se Shehu flet me fragmente dhe bën deklarime të ndryshme. Ndër të tjera, avokati nënvizoi se duhet bëri akti i ekspertimit në mënyrë të zgjeruar.

Gert Shehu akuzohet nga autoritetet për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje.

Nëna e të riut, në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania mohoi kategorikisht deklaratat e kreut të PD Sali Berisha se i biri ishte agjent policie apo i infiltruar.

Ajo tha se djali i saj kurohet prej 5 vjetësh për çrregullim bipolar, gjë që u konfirmua për Euronews Albania edhe nga mjeku i tij Sadik Lala.

Më Shumë

Rita Ora shijon momentet në para-ndejën e ‘Grammy Awards’ me bashkëshortin e saj – Taika Waititi

Rita Orës iu bashkua bashkëshorti i saj Taika Waititi në para-ndejën e “Grammy Awards 2023” të mbajtur në ‘Limitless’, në Los Angeles të premten. Këngëtarja...

Dashuria, puna dhe paratë, njihuni me parashikimin e Horoskopit për sot

Dashi: Ndërsa Hëna është në Gaforre, mund të ndjeni siklet. Një mik mund t’ju ofrojë dorën e ndihmës për të zgjidhur problemet tuaja. Dëgjoni...

Lajmet e Fundit