24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Sot mot me diell dhe vranët, në orët e pasdites shi dhe shkarkime rrufesh

Për sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa në orët e pasdites pritet reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 14 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 22 deri në 24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Më Shumë

Çfarë shkruante Camaj për poezinë e Kadaresë më 1957, ironi apo vlerësim?

Nga Martin Camaj Cilido që ka jetue larg Shqipnis gjatë këtyne vjetve të fundit dhe befas ballafaqohet me botimet e reja letrare, mbetet i shtanguem...

Prizren, dy raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës ka njoftuar se të dielën në Prizren një viktimë femër kosovare ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti...

Lajmet e Fundit