16.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

24 orë/ Policia shqiptoi 1900 gjoba në trafik

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar për gjobat që i ka shqiptuar, aksidentet dhe ndalimit të personave që kanë shkelur ligjin.

 

Në raportin 24 orësh Policia ka njoftuar për statistikat: “Aksident  trafiku me fatalitet ka qenë një, aksidente trafiku me të lënduar 18, aksident trafiku me dëme materiale 32”, ka njoftuar policia.

Po ashtu Policia sa dhënë detaje edhe për personat e arrestuar. “Persona të arrestuar kanë qenë 23, Persona në mbajtje 17, kurse persona në vuajtje të dënimit 5”, thuhet në raportin e Policisë.

Më Shumë

Vdes poetja Lindita Ahmeti

Lindita Ahmeti ka ndërruar jetë në moshën 50-vjeçare. Lajmi i trishtë është konfirmuar nga babai i saj, shkrimtari Xhabir Ahmeti, në Facebook, në orët...

Moti sot me diell dhe vranësira të pakta gjatë ditës

Për të shtunën në Kosovë parashikohet të mbajë mot i ngrohtë, i karakterizuar me diell dhe vranësira të pakta gjatë ditës. Sipas Meteo Kosova, era...

Lajmet e Fundit