24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

24 orë/ Policia shqiptoi 1900 gjoba në trafik

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar për gjobat që i ka shqiptuar, aksidentet dhe ndalimit të personave që kanë shkelur ligjin.

 

Në raportin 24 orësh Policia ka njoftuar për statistikat: “Aksident  trafiku me fatalitet ka qenë një, aksidente trafiku me të lënduar 18, aksident trafiku me dëme materiale 32”, ka njoftuar policia.

Po ashtu Policia sa dhënë detaje edhe për personat e arrestuar. “Persona të arrestuar kanë qenë 23, Persona në mbajtje 17, kurse persona në vuajtje të dënimit 5”, thuhet në raportin e Policisë.

Më Shumë

Dënohen me 900 euro gjobë tre të akuzuarit që rrahën gjyqtarin gjatë ndeshjes së futbollit në Prizren

Tre të akuzuarit J.V., N.K. dhe G.H., janë dënuar secili me nga 300 euro gjobë, pasi kanë pranuar se në nëntor të 2019-ës, në...

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet/ Këto janë fshatrat e Prizrenit ku nuk do të ketë rrymë

18.08.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 35/10 Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 Krusha(Kodi: 30034011) nga ora 10:00 deri ne ora 15:00 Vendet: fshati...

Lajmet e Fundit