3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Sot në të gjitha xhamitë e Kosovës mblidhen mjete financiare si ndihmë për Shqipërinë

Në të gjitha xhamitë e Kosovës sot do të grumbullohen mjete financiare.

Kjo do të bëhet pas faljes së Namazit të Xhumasë dhe qëllim ka që të ndihmohen të prekurit nga tërmeti në Shqipëri,

Namazi i Xhumasë nisë në orën 12:00 nëpër të gjitha xhamitë.

Më Shumë

Tri ditë para dasmës i vdiq babai, Totaj: Cermonia e dasmës u shndërrua në cermoni mortore

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pasur një rrëfim tejet personal dhe emocional në emisionin “Kendiv”. Ai foli për familjen, sfidat, momentet e lumtura...

Dy vëllezër kërcënojnë një grua në Pllanjanë të Prizrenit

Dy vëllezër dyshohen se kanë kërcënuar një grua në fshatin Pllanjanë të Prizrenit Vìktima është detyruar të kërkojë ndihmën e policisë. Sinjali merr vesh se njëri...

Lajmet e Fundit