23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Sot shorti për kontroll të pasurisë të zyrtarëve të shtetit

Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK) do ta bëjë hedhjen e shortit për ta hetuar pasurinë e tërësishme të 20 për qind të zyrtarëve që e kanë deklaruar atë.

Të martën e 14 qershorit Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar pasuritë e raportuara nga vetë zyrtarët e shtetit.

Sipas procedurës, 20 për qind të tyre duhet t’u kontrollohet në tërësi kjo pasuri.

Kush janë këta 20 për qind, varet nga shorti, i cili hedhet me fillim nga ora 9.00.

Më Shumë

Malishevë: Prishet asfalti “i ri”, komuna detyron firmën ta rregullojë

Komuna e Malishevës ka detyruar punëkryesin që ka kryer rrugën Malishevë-Banjë t’i përmirësojë defektet e shfaqura pas shtrimit të shtresës së dytë të asfaltit. Sipas...

Mourinho pas fitores: Zakonisht këto ndeshje shkojnë keq, Zaniolo dhe Dybala perfekt

Në konferencën për shtyp, Jose Mourinho komentoi suksesin e Romës mbrëmjen e djeshme me fitoren minimale ndaj Salernitanes. “Më pëlqeu gjithçka nga ndeshja. Padyshim do...

Lajmet e Fundit