6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Sot mot me diell e pak vranësira

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të rritur atmosferik.

Kjo situatë barike do të krijoj kushte për mot të mirë, të kthjellët dhe me shumë orë me diell.

Sipas IHK-së temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.

Indeksi UV në këto dy ditë të ardhshme parashihet të jetë në vlera të larta , pasi që rrezet e diellit do të jenë prezent pothuaj gjatë gjithë ditës.

Sa i përketë kushteve agrometeorologjike dhe biometeorologjike , do të jenë të mira , falë aktivitetit të mirë të elementeve dhe dukurive meteorologjike që ishin prezent ditëve të fundit.

 

Më Shumë

Server: Marrëveshja e Ohrit nuk pati ndonjë përmbajte të madhe

Njohësi i çështjeve politike njëherësh profesor në Universitetin `John Hopkins` në SHBA, Daniel Server në një lidhje të drejtpërdrejtë në RTK tek `Lajmet e...

Gjykata e dënon avokatin Esat Gutaj me 500 euro gjobë për mungesën në seancë,

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, gjykatësja Raima Elezi ka dënuar me 500 euro gjobë, avokatin Esat Gutaj, se nuk ka respektuar ftesën...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit