13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Sot starton Serie A, Milan dhe Inter kërkojnë fitore

Më në fund, tifozët e futbollit italian do të shijojnë magjinë e Serie A. Java e parë do të jetë e ndarë në tre ditë, gjithçka starton këtë të shtunën në orën 18:30 ku në fushë zbresin kampionët në fuqi, Milan pret në “San Siro” Udinesen. Në të njëjtën orë luhet edhe Sampdoria-Atalanta.

Pioli pritet t’u besojë një fanellë titullari lojtarëve më të cilët fitoi titullin një vit më parë, sigurisht pritet të ketë disa minuta edhe për dy afrimet e verës, De Ketelaere dhe Origi.

Në mbrëmje, në orën 20:45 në fushë zbret Inter, zikaltrit e nisin në transfertë përballë Lecce. Inzaghi arriti të rikuperojë në kohë Brozovic ndërsa Asllani pritet të aktivizohet gjatë ndeshjes.

Të dielën është radha e Romës që luan në transfertë përballë Salernitana ndërsa të hënën Juventus pret në Torino Sassuolo-n. Interesimi nga ana e tifozëve është i lartë, pasi sipas mediave italiane, 280 mijë tifozë do të jenë të pranishëm në stadiume në javën e parë.

Më Shumë

Gjykimi për vrasjen mizore në Suharekë, dy zyrtarë policorë thonë se një DVD-recorder u gjet gjatë kontrollit në market

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, dëshmitarët Fatmir Bacaliu dhe Besim Rexhepi, që të dy zyrtarë policorë, kanë dhënë dëshmitë e tyre në...

Moti sot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin shi

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin...

Lajmet e Fundit