1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Sot takohen Ballkani – Llapi dhe Malisheva – Feronikeli

BKT Superliga në futboll rikthehet me ndeshjet e javës së pestë. Sot (e shtunë) zhvillohet derbi në mes të Ballkanit dhe Llapit në Suharekë.

Vendasit, pas barazimit ndaj Dritës si mysafirë, do të kërkojnë tri pikët e plota në këtë ndeshje, kurse Llapi që u befasua në ndeshjen e fundit nga Malisheva, do të përpiqet t’u rikthehet rezultateve pozitive.

Në ndeshjen tjetër përballen dy skuadrat që në mesjavë shijuan fitore, Malisheva dhe Feronikeli. Të dielën zhvillohen tri ndeshjet e tjera që, gjithashtu, do të jenë interesante.

Liderja aktuale, Drenica, e pret Dritën në Skenderaj dhe do të përpiqet ta mposhtë këtë skuadër dhe të ruajë pozitën e parë, në anën tjetër gjilanasit shpresojnë t’i zbresin kuqezinjtë nga froni.

Prishtina në Klinë kërkon pikët maksimale ndaj Dukagjinit, kurse edhe Gjilani pret fitore ndaj Ulpianës.

BKT Superligë

Të shtunën takohen:
16:00 Ballkani – Llapi
16:00 Malisheva – Feronikeli

Të dielën takohen:
15:00 Dukagjini – Prishtina
16:00 Drenica – Drita
16:00 Gjilani – Ulpiana

Më Shumë

Brighton refuzon ofertën e dytë të Arsenal-it për Caicedo-n

Arsenali-t i është refuzuar edhe oferta e dytë për të nënshkruar mesfushorin e Brighton & Hove Albion, Moises Caicedo, thotë Sky Sports. Caicedo, 21 vjeç,...

ATK-ja krijon mundësinë e pagesës me këste për obligimet tatimore

Pas dyfishimit të tatimit të pronave, Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), ka bërë të ditur se ata që kanë vështirësi për t’i paguar obligimet...

Lajmet e Fundit