16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Sot varroset 18 vjeçarja nga Krusha e Madhe që vdiq në aksidentin në Kroac

Varrimi i Anjeza Bellanicës, që është një nga dhjetë viktimat e këtij aksidenti, do të bëhet në ora 19:00 në fshatin e lindjes Krushë e Madhe

Trupi i saj bashkë me trupat e viktimave të tjera janë nisur nga Kroacia, derisa momente më parë kanë arritur në pikën kufitare të Morinës./klan kosova

 

Më Shumë

Debati në Komisionin për Arsim, SBASHK-u: Nga kjo situatë duhet të dalim, duke arritur një marrëveshje

Greva në arsim ka hyrë në javën e katërt dhe për këtë sot janë mbledhur sërish në Komisionin për Arsim përfaqësues të SBASHK-ut dhe...

Festimi me shqiponjë dykrenare ndalohet nga drejtori sportiv i Zvicrës

Në Kupën e Botës së vitit 2018 pati dilema të mëdha morale për FIFA-n, pasi Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri festuan duke bërë shqiponjën...

Lajmet e Fundit