0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Spahiu: Thaçi kryeministër, vetëm nëse e thyen opozitën

Nexhmedin spahiuAnalisti politik Nexhmedin Spahiu ja vlerësuar se, nëse Hashim Thaçi nuk arrin ta thyej bllokun opozitar, atëherë Ramush Haradinaj do të jetë kryeministri i ardhshëm. Spahiu ka deklaruar se PDK-ja ka disa deputetë të partive të tjera të cilët fshehurazi janë duke punuar për këtë parti.

“Unë e di se PDK-ja ka disa deputetë të partive të tjera të cilët deri me tani kanë punuar fshehurazi për PDK-në, por nuk e di sa është numri i tyre dhe sa do të mjaftojë ai numër për ta formuar qeverinë e re”, ka treguar Spahiu.

Ai ka thënë se koalicioni ndërmjet LDK-së, AAK-së dhe NISMËS është bërë me insistimin ambasadorëve mike të Kosovës.

“Blloku opozitar është kerr në koordinim me ambasadat mike të Kosovës”, ka thënë Spahiu duke shtuar se nuk do të ishte fundi i botës për Thaçin nëse shkon në opozitë . Duke folur për mundësinë e zgjedhjeve të reja për shkak të kësaj situatë që është krijuar, Spahiu ka thënë se nuk ka interes nga askush të shkohet përsëri në zgjedhje./Epoka e Re/.

Më Shumë

Prizren/Të dyshuarës për vrasjen e Saime Domazetit i vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Gjykata Themelore në Prizren, me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren, më 25 janar 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit ndaj të...

Arabia Saudite e gatshme të presë duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Tyson Fury është vendosur të hapë bisedimet me sauditët për të finalizuar luftën e tij historike për titull me Oleksandr Usyk. Dyshja e kampionëve të...

Lajmet e Fundit