18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Spanja e siguron kualifikimin në fazën tjetër

Spanja e ka siguruar kualifikimin për një fazën tjetër në “EURO 2024”.

Kjo pasi arriti ta mposht minimalisht Italinë me rezultat 1:0, me autogolin e Riccardo Calafiorit.

Italisë i duhet të shënojë patjetër fitore në ndeshjen kundër Kroacisë, për të kaluar tutje.

Derisa sfidën e fundit në grupe “Furia e kuqe” do ta ketë me Shqipërinë.

E kjo ndeshje do të jetë vendimtare që vendos nëse “Kuqezinjtë ecin tutje”.

Lojët Shqipëria – Spanja si dhe Kroacia – Italia, luhen më 24 qershor.

Më Shumë

Varrezat e martirëve në Krushë të Vogël në fazën përfundimtare

Drejtori i Administratës në Prizren, Edin Shehu, vizitoi sot Krushën e Vogël për të inspektuar progresin e punimeve në Varrezat e Martirëve, një projekt...

Mbi turizmin në Shqipëri, patriotët kujdestar, për ata që e duan me zemër dhe ata që e shohin dhe e ndjenjë nga distanca vlerën...

Nga Musa Sabedini – Ditëve të fundit është bërë çështje problematike krejt e panevojshme dhe madje për mua humbje kohe, mbi turizmin në Shqipëri,...

Lajmet e Fundit