18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Stërvitjet e skuadrave dhe Serie A, Spadafora konfirmon qëndrimin e tij

Klubet e Serie A kanë rënë dakord që kampionati të rifillojë dhe Ministri i Brendshëm i Italisë dha leje ditën e djeshme për rikthimin e skuadrave në stërvitje. Kjo do të ndodhë në 18 maj, teksa Vincenzo Spadafora ka theksuar qëndrimin e tij.

Ministri i Sporteve nuk e mohoi disa ditë më parë faktin që mund të vendoste pezullimin përfundimtar të këtij sezoni futbollistik në Itali. Ai ka bërë një postim në rrjetet sociale, duke u treguar i prerë në lidhje me futbollin.

“Lexoj gjëra të çuditshme, por qëndrimi im në lidhje me futbollin nuk ka ndryshuar. Skuadrat nuk mund të rifillojnë stërvitjen përpara datës 18 maj dhe nuk mund të flitet në këto momente për rifillimin e kampionatit.

Tani më falni, por duhet të kthehem të merrem edhe me sportet e tjera dhe qendrat sportive (palestrat, qendrat e vallëzimit, pishinat etj), që duhet të hapen sa më shpejt”, shkruan Vincenzo Spadafora.

Më Shumë

Komuna e Prizrenit shpreh pakënaqësitë për mënyrën e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore

Komuna e Prizrenit ka shprehur pakënaqësitë e saj për mënyrën e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore, teksa i gjithë procesi ka përfunduar për...

Shaqiri mund të rikthehet në Basel

Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Basel, aty ku u formua si lojtar profesionist. “Mendoj se nëse të dyja palët duam me të vërtetë kalimin...

Lajmet e Fundit