25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Studentët ndezën qirinj për Elvis Pistën

Elvis Pista-qirinjeI ndjeri Elvis Pista po kujtohet edhe njëherë nga studentët e Rahovecit në Prishtinë. Dhjetra qirinj kanë mbuluar shkallët e Teatrit Kombëtar në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë, për të përkujtuar biznesmenin dhe ish-kandidatin për deputet nga radhët e PDK-së, raporton lajmi.net.

Elvis Pista-qirinje2

Ky organizim i studentëve të Rahovecit, sipas tyre, vjen pas dhimbjes së madhe dhe plagës së thellë që ka pësuar vendi i tyre – pasi kandidati për deputet i cili arriti të futej në parlament, Elvis Pista, u vra në mënyrë qyqare dhe tinëzare prapa shpine e në prani të bashkëshortes.

Elvis Pista-qirinje1

Policia e Kosovës ka bërë publike shpërblimin prej 10,000 eurove për ata që ofrojnë të dhëna lidhur me këtë vrasje.

Si deklaroi sot zëdhënësi i PK-së, Brahim, Sadriu, policia është duke i vazhduar hetimet për kapjen e autorit të krimit dhe është duke hetuar disa pista të mundshme që mund të çojnë në zbardhjen e vrasjes së Elvis Pistës.

 

Më Shumë

Gjinden tri mjete shpërthyese në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar për gjetjen e tri mjeteve shpërthyese në Dejnë të Rahovecit. “Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se përderisa ishte duke punuar...

59 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

59 aksidente kanë ndodhur brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë. Dy prej këtyre aksidenteve kanë qenë me fatalitet, 23 me të lënduar dhe...

Lajmet e Fundit