18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Suhareka me plan kundër bllokimit të rrugëve nga bora

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë të ditur se gjatë stinës së dimrit nuk do të lejohet që të bllokohen rrugët dhe qytetarët edhe nëse do të ketë reshje të mëdha bore.

Sipas tij, lidhur me këtë çështje nuk do të përsëriten praktikat nga e kaluara. Këto qëndrime Muharremaj i ka shprehur gjatë takimit me anëtarët e Shtabit Emergjent të Komunës, shkruan sot “Koha Ditore”.

Zyra Komunale për Informim ka njoftuar se kryetari Muharremaj, të martën, ka zhvilluar një takim pune me anëtarët e Shtabit emergjent të Komunës dhe me përfaqësuesit e mediave lokale. Qëllimi i takimit sipas komunikatës ka qenë koordinimi i punëve rreth rasteve emergjente të reshjeve të borës, që mund të ndodhin gjatë stinës së dimrit.

“Ne do të jemi në gjendje gatishmërie çdo minutë”, ka thënë kryetari Muharremaj

Më Shumë

Këshilli i Prindërve – qeverisë: Ekzekutoni pagat për mësimdhënësit

Këshilli i Prindërve të Kosovës i ka bërë thirrje institucioneve të qeverisë së Kosovës që të bëjnë ekzekutimin e plotë të pagave të mësimdhënësve...

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren ngushëllon familjen dhe miqtë e avokatit Rexhep Hasani

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren, Shpresa Emra, ka ngushëlluar familjen dhe kolegët e avokatit Rexhep Hasani, i cili vdiq dje. E nderuara familje Hasani, I...

Lajmet e Fundit