11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Suharekë, babai raporton djalin për dhunë fizike ndaj tij

Policia ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë raportuar tri raste të dhunës në familje.

Një rast është raportuar në Prishtinë, një në Suharekë dhe një rast në Istog.Në Suharekë një burrë ka raportuar se djali i tij ka ushtruar dhunë ndaj tij dhe personave tjerë.

Sipas Policisë i dyshuari gjendet në arrati.Rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:00.Tutje Policia ka njoftuar se rasti është duke u hetuar.

Në Prishtinë, një është arrestuar nën dyshimin se ka kanosur një grua.Sipas Policisë, me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajte.Policia e Kosovës ka njoftuar se për dhunë në familje është arrestuar edhe një burrë në Istog.I njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj një gruaje.Rasti ka ndodhur dje rreth orës 17:37.

Më Shumë

Babait

Qazim Thaçi Im at plotë katër dekada Maste  dashurinë e At-dheut Në ‘’Berlina Plac nr 32.‘ të Hamburgut Duke numëruar kallot e duarve Me dashurinë e fëmijëve në Landovicë Im...

Mobilizimi që ndodhi para 24 vjetësh

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, vendosi për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin e ofensivës serbe dhe çlirimin përfundimtar të...

Lajmet e Fundit