10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Zhdukën mbi 31 mijë euro në një qendër tregtare në Prizren

Më shumë se 31 mijë euro janë zhdukur nga kompania dhe kjo u vërejt gjatë barazimit të shumës së parave.

Stafi menaxhues ka deklaruar në Polici se ka muaj që kanë vërejtur parregullsi gjatë raportimeve, teksa kanë rënë në përfundim se shuma që mungon kap vlerën e mbi 31 mijë eurove.

Në kuadër të veprimeve hetimore, njësitë policore kanë marrë deklaratat e dy dëshmitarëve, të cilat kanë deklararuar se përgjegjësia e parave bie mbi menaxheren e pikës.

Si rezultat i denoncimit të rastit, menaxherja është shoqëruar në stacion policor ku është intervistuar lidhur me rastin.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Bazuar në dëshminë e saj dhënë organeve të hetuesisë, 30-vjeçarja që nga muaji dhjetor ka raportuar te menaxhmenti parregullsitë në pagesa, mirëpo sipas saj, ata nuk i kishin marrë parasysh.

Po ashtu ajo ka deklaruar se kompania i ka kërkuar asaj që të kompensojë shumën e parave që mungon dhe pas refuzimit të saj, e që sipas Sinjalit, rasti është denoncuar në organet e rendit.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që rasti të iniciohet për veprën penale “Keqpërdorimi i autorizimeve ekonomike’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve./“Front Online”

Më Shumë

E refuzuan Abdixhiku e Haradinaj, deklarohet Kurti: Mendova se është më së miri të takohemi të gjithë së bashku

Lidhur me ftesat ndaj krerëve të partive opozitare për takim, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se është i interesuar që të takohet...

Historia e panjohur e deputetit rebel që Enver Hoxha e dënoi me vdekje! Anatemohej si aventurier sepse nuk martohej

Atij, pas vitit 1945, nuk i dhanë as punë shtetërore, as pension. I hoqën triskën e Frontit, triskën e ushqimeve, por ia doli të...

Lajmet e Fundit