34.7 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021

Suharekë: Lëndohet një person në vendin e tij të punës

Në fshatin Shirokë të komunës së Suharekës një person derisa ishte duke punuar në vendin e tij të punës ka pësuar lëndim të rëndë trupor.

Ende nuk dihet se si ka ardhur deri tek lëndimi, pasi që i lënduari nuk ka qenë në gjendje të deklarohet.

Ai është dërguar për trajtim në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Policia është duke hetuar rastin.

Më Shumë

Përse këshillohet përsëri mbajtja e maskës

Prapë duhet të vendosim maska? Edhe nëse jemi të vaksinuar? Për një pjesë të madhe të Shteteve të Bashkuara, kjo është këshilla e fundit nga...

Traktori me kashtë përfshihet nga zjarri në Bubavec pasi prek në tela të rrymës

Babë e bir në fshatin Bubavec të Malishevës, teksa po transportonin me traktorin e tyre ushqimin e bagëtive janë kapluar nga zjarri pasi kanë...

Rrëzohet një lis, lëndohen tre persona në Prizren

Tre persona dyshohet se janë lënduar pasi që një lis u rrëzua dhe u shkaktoi lëndime. Viktimat prej tyre dy meshkuj dhe një vajzë janë...

Gjuajti me armë zjarri në aheng familjar, policia i shkon në shtëpi burrit nga Suhareka

Dje policia në Suharekë kishte pranuar një informacion se në fshatin Duhel te Suharekës dëgjohen të shtëna nga arma e zjarrit. Veprimet policore ishin të...

Numri i të vdekurve nga zjarret në Turqi rritet në tetë

Numri i të vdekurve nga zjarret në bregdetin jugor të Turqisë u rrit në tetë të dielën, ndërsa zjarrfikësit janë ende duke luftuar në...

“U paraqit si agjent i AKI-së, i luajti dy role” – si tentoi ta mashtrojë suharekasi familjen e biznesmenit të zhdukur

Gjykata Themelore e Prishtinës sot ia ka caktuar masën e paraburgimit S.G., i cili dyshohet se ka mashtruar familjen e Bedri Rexhepit, i cili...

Situata me zjarret, Kurti viziton Suharekën

Ka disa ditë që në disa lokacione të Suharekës ka shpërthyer zjarri. Pasi që kjo komunë është më e goditura nga zjarret, sot me mëngjes...

U njohën në rrjete sociale – e dhunon në njërën nga villat e fshatit Nashec

Një rast i dhunimit kishte ndodhur më 22 korrik në Prizren, saktësisht në fshatin Nashec. IndeksOnline mëson se rasti është lajmëruar sot në Policia nga...

Rrahja masive e therja me thikë në Prizren/ Detaje për 7 të dyshuarit

Disa persona janë rrahur në fshatin Neprogosht të Prizrenit. Njëri prej tyre është there  me thikë .  Në prangat e policisë kanë përfunduar shtatë persona. Si të...

Vdes nga koronavirusi Dj i hitit ‘’Get Get Down’’ (VIDEO)

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19, Dj i njohur dhe më me ndikim i shtëpisë amerikane të vallëzimit, Paul Johnson. Paul Johnson ishte vetëm...

Zafir Berisha e quan të çmendur qeverisjen e Haskukës

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha, e ka quajtur të çmendur qeverisjen komunale të këtij qyteti. Sipas tij, Komuna me njoftimin e fundit për...

Familja Shin, jugkoreanët që jetojnë dhe veprojnë në Prizren

Koreanojugori Donghyeok Shin i cili ka ardhur nga atje për të jetuar në Prizren thotë se gruaja e tij kishte dëshirë që së bashku...

Vrau gruan me thikë, shqiptari në Greqi: Kam prova që më tradhtonte

Shqiptari që vrau gruan në Greqi është shprehur për herë të dytë se ajo e tradhtonte, duke deklaruar se kur kreu aktin ekstrem nuk...

Temperatura deri në 38 gradë celsius

Prishtina Weather ka njoftuar se gjatë fundjavës do të ketë mot shumë të nxehtë, dhe se në disa vende temperaturat të dielën do të...

Jasharaj fajëson mësimdhënësit: Nëse mësimi s’mbahet në shkolla, ju e merri përgjegjësinë

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, u ka bërë thirrje mësimdhënësve që të vaksinohen kundër Covid-19. Jasharaj më...

Nxehtë dhe vapë, të enjten pritet rënie e temperaturave

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme edhe për ditët vijuese, duke krijuar mot shumë të...

Lajmet e Fundit