-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Sulmohet një person në Suharekë, i shkaktojnë lëndime të rënda

Një person është sulmuar mbrëmjen e së martës në Parkun e Dëshmorëve në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, si është sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar, të cilët i kanë shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor.

“Parku i dëshmorëve, Suharekë, 16.11.2021 – 21:50. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar të cilët i kanë shkaktuar lëndime të rënda trupore. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal. Policia po heton rastin”, thuhet në raport. /Telegrafi/

Më Shumë

Arabia Saudite e gatshme të presë duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Tyson Fury është vendosur të hapë bisedimet me sauditët për të finalizuar luftën e tij historike për titull me Oleksandr Usyk. Dyshja e kampionëve të...

Përvjetori i vdekjes së Ismail Qemalit

Sot bëhen 104 vjet nga vdekja e atit të pavarësisë së Shqipërisë, shqiptarit të madh Ismail Qemali. U lind në Vlorë, në vitin 1844, biri...

Lajmet e Fundit