-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

LVV në Dragash përshëndet fitoren e LDK-së, njofton se do të bashkëqeverisin në këtë komunë

LVV qendra në Dragash thotë se pasi nuk arritën të futeshin në balotazh, vendosën të mbështesin në balotazh kandidatin e LDK-së për të ndryshuar qeverisjen disavjeçare të PDK-së në këtë komunë.

“Duke parë nevojën e madhe për ndryshim, por fillimisht për të ndaluar të keqen shumëvjeçare në komunë, qendra jonë, në konsultim me organet e Lëvizjes, ka mbështetur zyrtarisht kandidatin e Lidhjes Demokratike, tashmë kryetarin e ri të zgjedhur të Sharrit, z.Bexhet Xheladini për çka jemi deklaruar edhe publikisht”.

“Tash kur është kuptuar rezultati preliminar për garën e balotazhit dhe me vendimin tonë që të jemi në koalicion, theksojmë se jo vetëm që jemi përkujdesur që të ndalet keqqeverisja, por do të kujdesemi që edhe qeverisja e re të jetë mirëfilli e re dhe në përputhje me vullnetin qytetar të jetë e drejtë dhe në shërbim të qytetarëve”.

LVV thotë se zotimet e dhëna në fushatë do t’i shtyjnë përpara në qeverisje.

“Ditëve në vijim do të njoftojmë opinionin publik në lidhje me detajet e bashkëpunimit në Komunën e Sharrit”, thuhet tutje në njoftimin e LVV-së./Telegrafi/

Më Shumë

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Arkivi i Austrisë: Ky është varri i Isa Boletinit në Podgoricë, vetëm disa ditë pas vrasjes

Në janar të 1916-s, ushtritë austro-hungareze po depërtonin në territorin malazez. Më 20 janar 1916 malazezët vendosin të transferojnë kosovarët në Podgoricë. Ndërsa austro-hungarezët...

Lajmet e Fundit