13.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Surroi në protestë me studentët

BRITAIN KOSOVOStudentët protestues para rektoratit të Universitetit të Prishtinës, nesër (e enjte) do ta kenë edhe mbështetjen e ish-politikanit dhe publicistit, Veton Surroi.

Pjesëmarrjen në protestën e nesërme, Surroi e ka paralajmëruar përmes rrjetit social Facebook.

“Është obligim imi qytetar. Të enjten, në 12, do të jem me studentët”, ka shkruar Surroi.

Studentët e Universitetit të Prishtinës tash një javë po protestojnë para Rektoratit, duke kërkuar shkarkimin e rektorit Ibrahim Gashi, pas shpërthimit të skandalit me publikimet shkencore të tij dhe profesorëve tjerënëpër revista fialse.

Më Shumë

Kushaj nga SBAShK-u: Ende s’kemi rezultat nëse do të pezullohet greva, Qeveria të procesojë pagat për mësimdhënësit

Anëtari i Këshillit Grevist të SBAShK-ut, Reshit Kushaj, ka thënë se ende s’i kanë marrë rezultatet nga kryetarët e këshillave grevistë komunal për pezullimin...

Boksieri 25-vjeçar humb jetën pas dëmtimeve nga kundërshtari në ring – VIDEO

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë një dueli në ring. Luis Quinones ishte një emër i ri në botën e boksit, i cili...

Lajmet e Fundit