5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Prokuroria në Prizren, 138 kallëzime penale kundër korrupsionit

syle hoxha 23Prokuroria Themelore në Prizren gjatë vitit 2013 ka ngritur 138 kallëzime penale ndaj zyrtarëve të ndryshëm komunal të komunës së Prizrenit, Suharekës dhe Dragashit.

Kryeprokurori Sylë Hoxhaj tha se gjatë vitit të kaluar Prokuroria prioritet ka pasur lëndët për korrupsion.

“Gjatë vitit 2013 për lëndë të korrupsionit janë ngritur 138 kallëzime penale për zyrtarë të ndryshëm komunal, të ndërmarrjeve të shërbimeve publike e raste të tjera”.

“Në Departamentin për Krime të rënda në këtë prokurori gjithashtu gjatë vitit 2013 është kryer një punë e madhe”./TV Opinion/

 

Më Shumë

Ende pa kaluar 1 muaj nga rikthimi i tij, Prizreni dhe Dee Franklin ndajnë rrugët

Ende pa kaluar një muaj nga rikthimi i Dee Franklin te Ponte Prizreni, ai dhe klubi kanë ndërprerë bashkëpunimin. Klubi prizrenas kishte njoftuar zyrtarisht për...

Moti sot

Mot me vranësira dhe intervale me diell. Kjo situatë stabile meteorologjike vije si rezultat i masave të qëndrueshme të ajrit të cilat do të...

Lajmet e Fundit