3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

“Suus” në Top 20-in e këngëve të Eurovizionit

RonaNishliu-Eurovision12Ish- përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurosong, Rona Nishliu është renditur në pozitën e 18-të, në kuadër të 250 këngëve më të preferuara të fansave.

Këngëtarja Rona Nishliu e ka nisur Vitin e Ri edhe me një lajm të gëzuar.

Kosovarja ka arritur të kualifikohet me këngën e saj “Suus”, në top 20-in e këngëve më të mira në historikun e Eurovizionit.

Ish- përfaqësuesja e Shqipërisë në Festivalin Evropian të Këngës në vitin 2012, është renditur në pozitën e 18-të, në kuadër të 250 këngëve më të preferuara të fansave të Eurosong.

Kënga “Suus” është renditur në këtë pozitë nga Eurovision Song Contest History & Eurovision Song Contest Radio, pas votimit online përmes faqes së internetit 12points.tv.

Vetë këngëtarja përmes faqes së saj në facebook, e ka mirëpritur këtë sukses.

“JU DUA !Lajm i bukur për të nisë 2014-a ?” ka shkruar këngëtarja 27 vjeçare nga Mitrovica.

Vendin e parë në “ Eurovizion Top 250″ e ka zënë fituesja e Eurovisionit në vitin 2012, suedezja Loreen më këngën “Euphoria” ndërsa danezja Emmelie de Forest, e cila fitoi në edicionin e kaluar, ka përfunduar në vendin e 7-të.

Më Shumë

Rahovec: I dehuri rrah gruan dhe vajzën për motive xhelozie

Një burrë në Rahovec është arrestuar pasi në gjendje të dehur për motive xhelozie ka sulmuar fizikisht bashkëshorten dhe vajzën e tij. Sipas policisë, viktimat...

182 vite nga lindja e shkrimtarit gjerman, Karl May-t

Karl Friedrich May (25 shkurt 1842 – 30 mars 1912) ishte një shkrimtar gjerman. Karl May lindi më 25 shkurt 1842, në një familjeje tejet të varfër, nga një...

Lajmet e Fundit