11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Synohet ulja e numrit të rasteve të dhunës në familje në Prizren

Nën organizimin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, ku, i pranishëm ishte edhe ambasadori Michael Davenport, kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi për riaktivizimin e mekanizmit komunal kundër dhunës në familje, me të gjithë akterët e përfshirë në këtë çështje.

https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/

“Me këtë rast u zotuan se do të kërkojnë edhe mbështetje shtesë nga institucionet qendrore, derisa të fuqizohet edhe më tej bashkëpunimi me të gjitha institucionet relevante për ta ulur numrin e rasteve të dhunës në familje në Komunën e Prizrenit”, ka njoftuar Komuna e Prizrenit.

 

Më Shumë

Parashikohet rënie e temperaturave në javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se për javën e ardhshme parashihen ulje e temperaturave të vlerave ekstreme dhe reshje të shiut. E hëna...

BIK-u njofton qytetarët kur falet namazi i Fitër Bajramit

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar qytetarët se Ramazani përfundon nesër, të martën e 9 prillit. Tutje në njoftim thuhet se namazi i...

Lajmet e Fundit