30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Do ta kthejmë pushtetin më 1 dhjetor

AhmetIsufi-AAKPër nënkryetarin e AAK-së, Ahmet Isufin, AAK-ja do ta vazhdojë qeverisjen në Gjakovë, Pejë, Therandë dhe Rahovec.
Ai në një intervistë për ‘Epokën e re’ ka treguar arsyen pse AAK-ja nuk arriti të fitoj në raundin e parë në dy komunat që njihen si bastione të saj, Pejën dhe Gjakovën.
“Arsyeja pse nuk kemi fituar në raundin e parë është se nuk jemi angazhuar aq sa duhet edhe nga niveli qendror për shkak se ishim të angazhuar në komunat tjera. Por në raundin e dytë do të përqendrohemi më shumë”, është shprehur Isufi.

Më Shumë

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1506 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit