5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Takim i ri në AAK

takimi-i-aak-ldk-nismaTakimi i parë mes koalicionit LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosjes dështoi të nxjerr një marrëveshje të shkruar sot paradite.

Por, përpjekjet për finalizimin e bisedimeve një mujore për formimi e Qeverisë së Kosovës nga këto katër parti po vazhdojnë.

Pas takimit të liderëve të katër partive politike, sot pasdite do të mbahet një takim i radhës, por tani në mes të anëtarëve të Grupit Punues, në përpjekje për gjetur pajtimin e përbashkët.
Takimi do të nis në orën 15:00 në selinë e AAK’së.
Në këtë takim LDK përfaqësohet nga Kujtim Shala, AAK nga Ardian Gjini, Nismën nga Bilall Sherifi dhe Vetëvendosja nga Visar Ymeri.

Më Shumë

Haradinaj kujton të rënët në Rogovë: Rënia e tyre u bë frymëzim për ne

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar ngjarjet e para 24-viteve në Rogovë të Hasit.  Haradinaj ka kujtuar datat 27,...

Kurti përkujton dëshmorët në Rogovë të Hasit, Vraniq, Bishtazhin e Gadish

Në 24- vjetorin e masakrës në fshatin Rogovë të Hasit, kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përkujtuar 21 dëshmorët, luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të...

Lajmet e Fundit