-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Arrestohen fajdexhinjtë në Prizren

para 20Pesë persona janë arrestuar si fajdexhinj dhe janë sekuestruar një pushkë gjysmë automatike me numër 229956, një pistoletë Bereta me dy fishekë, një pistoletë M 57 me tetë fishekë, një pistoletë V-Zor me pesë fishekë, shtatë telefona celularë si dhe dokumentacion të ndryshëm dhe fletore me shënime.

Kjo ka ndodhur në rajonin e Prizrenit ku operacioni policor kishte për cak arrestimin e fajdexhinjve dhe sekuestrimin e provave materiale që ndërlidhen me rastin i cili ka filluar në vitin 2010.

Sipas hetimeve fillestare dyshohet se një qytetar nga Prizreni i ka marrë hua 2000 euro, nga njëri prej të dyshuarve, ndërsa pasi nuk ka mundur t’i kthej parat me kohë, të dyshuarit të cilët kanë vepruar në grup, duke e kanos verbalist por edhe me armë e kanë detyruar viktimën që të futet në fajde me rend; prej të dytit për ta mbuluar fajdexhiun e parë, pastaj ka marrë para me fajde tek fajdexhiu i tretë për ta shlyer detyrimin tek fajdexhiu i dytë. E kështu me radhë por gjithnjë duke u rritur kamata.

Provat materiale dhe shkresat e lëndës do t’i kalojnë prokurorisë për procedura të më tejme.

Më Shumë

Sulmohet fizikisht një femër në Prizren, bëhet për spital

Një femër në Prizren ka pranuar tretman mjekësor. E njëjta është sulmuar fizikisht nga një person i cili është arrestuar nga policia. I dyshuari, pas intervistimit...

Mos-përcaktimi i vlerës së koeficientit, “ankth” te punëtorët

Ligji i Pagave, i cili është miratuar në Kuvendin e Kosovës, nuk e përcakton vlerën e koeficientit. Kjo gjë po u sjellë ankth punëtorëve...

Lajmet e Fundit