0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Pesë vjet e tre muaj burg për Xhevahir Koçinajn dhe Patrik Berisha nga Prizreni

Gjykata-qekiqiXhevahir Koçinaj dhe Patrik Berisha nga Prizreni, janë dënuar me burg për vjedhje dhe sulm në tentativë. Ndërkaq, Dardan Çollaku është dënuar vetëm me gjobë në vlerë prej 300 euosh.

Zëdhënësja e Gjykatës Themelore Prizrenit,Afërdita Kicaj tha se të akuzuarit janë dënuar për vjedhje, sulm në tentativë dhe kanosje.

“Gjykata ka shpallur fajtor dhe dënuar me 5 vjet burg dhe 1 000 euro gjobë Xhevahir Koçinajn.Ai është dënuar për vepren penale sulm në tentativë dhe vjedhje”, tha Kicaj.

“Për të akuzuarin Patrik Berishai cili ka qenë i ngarkuar për dy vepra penale atë për sulm dhe kanosje, Gjykata ka marrë vendim që të dënojë me 3 muaj burg dhe 500 euro gjobë”.
“ I akuzuari i tretë Dardan Çollaku është dënuar për veprën penale të kanosjes me gjobë në shumën prej 300 eurosh”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zidane mund të kthehet në Real Madrid në të ardhmen

Legjenda franceze e futbollit, Zinedine Zidane, mund të kthehet sërish në Real Madrid. Sipas The Athletic, ai është favorit për ta marrë drejtimin e klubit...

Arrestohet i dyshuari për vjedhje në Planejë të Hasit

Është arrestuar i dyshuari për vjedhje në fshatin Planejë të Hasit. Ai është dërguar në mbajtje. “Është identifikuar dhe arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar...

Lajmet e Fundit