13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Taulant Muja: Ja pse e braktisa PDK-në e Prizrenit

Nuk dëshiron të flas shumë për PDK-në në Prizren. Thotë se koha do të tregojë arsyen pse vendosi të braktisë këtë subjekt politik.

Taulant Muja ka braktisur zyrtarisht PDK-në e Prizrenit. Ai thotë se në këtë parti nuk kishte hapësirë për të dhënë kontributin e tij politik.

“Në mungesë të hapësirës dhe jo mundesis për të kontribuar në avancimin e vlerave demokratike, kam vendosë të braktisë PDK-në”, tregon Muja për ‘PrizrenPress’.

Muja tregon se PDK-në e ka mbështetur nga viti 2004.

“Zyrtarisht si anëtar i Kryesisë së PDK-së në Zhur jam angazhuar që dy vite”, tregon ai.

Muja thotë se ka edhe arsye të tjera që kanë shtyrë të braktisë këtë subjekt politik dhe t’i bashkohet LDK-së.

“Tashmë PDK-ja është e shkuara ime. Nuk kam koment, koha i tregon të gjitha”.

Kryetari i LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli, ndërkaq ka mirëpritur anëtarësimin e Taulant Mujës në subjektin e tij politik.

“Do të ketë edhe anëtarësime të tjera”,ka paralajmëruar Avdyli./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nis punën rektori i ri i Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”

Ka nisur detyrën e të parit të Universitetit të Prizrenit Prof. asoc. dr. Mentor Alishani. Me të marr detyrën, Rektori Alishani nisi takimet fillimisht...

Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Ka ndërruar jetë ish-kryetari i Komunës së Mamushës, Arif Butuç. Lajmin për vdekjen e  ish kryetarit e kanë dhënë disa familjarë, derisa kanë njoftuar se...

Lajmet e Fundit