14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Të premten themelohet partia e Fatmir Limajt e Jakup Krasniqit

Fatmir Limaj dhe jakup Krasniqi22Partia e Fatmir Limajt do të ketë së paku katër deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe disa zyrtarë që më herët kanë qenë pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës.
Pos Limajt e Krasniqit, edhe Hydajet Hyseni e Haxhi Shala do të jenë deputetët e Kuvendit të Kosovës që do të jenë pjesë e partisë më të re që do të themelohet në ditën e fundit të muajit shkurt.

Burime të Express kanë treguar se edhe ish-Kryetari i Degës së PDK’së, Xhevat Bislimi, Xhabir Morina e Bilall Sherifi do të jenë pjesë e Partisë së Limajt.

Ndërkohë, pjesëmarrjen në aktin e themelimit të Partisë së Limajt do të jetë edhe Kryetari i Bashkimit Demokratik për Prizrenin, Zafir Berisha.

Ai ka thënë se ka pirë kafe sot me Fatmir Limajn e Jakup Krasniqin, me të cilët është pajtuar që të jetë në të njëjtën listë zgjedhore në zgjedhjet e ardhshme nacionale.

“Deri tash isha me Jakupin dhe Fatmiin, me të cilët kemi pirë nga një kafe miqësore. Do të jem prezentë në promovimin e partisë së tyre që kanë me e ba të premten”, ka thënë Berisha, për Express, të mërkurën.

“Kjo është faza e mobilizimit të forcave progresiste çka mund të bëjmë për të rrëzuar Qeverinë aktuale”, ka shtuar ai.

Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi pritet të themelojnë Partinë e re në të cilën kanë paralajmëruar se do të marrin edhe njerëz të tjerë të PDK’së dhe partive tjera.

Limaj në zgjedhjet e fundit ka fituar në Komunën e Malishevës me Iniciativën Qytetare

Më Shumë

Dënohet me 9 muaj burgim i akuzuari për legalizim të përmbajtjes së rreme

Gjykata Themelore në Gjakovë, dega Malishevë e ka dënuar me 9 muaj burgim efektiv të akuzuarin S.M, për akuzën se e kishte vënë në...

Ylli mposhtet thellë nga Benfica në Ligën e Kampionëve

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli është mposhtur bindshëm nga ekipi portugez, Benfica me rezultat 92:67. Ndeshja e zhvilluar në Portugali nisi mirë...

Lajmet e Fundit