13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Të shtëna me armë në Denjë të Rahovecit, arrestohen tre persona

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Rahovec, të hënën ka marr informacion se ka të shtëna me armë zjarri në fshatin Denjë të komunës së Rahovecit, ndërsa në vendin e ngjarjes policia ka arrestuar tre persona të dyshuar.

Në njoftimin për media thuhet se tre personat e dyshuar kishin shtënë me armë si pasojë e një mosmarrëveshje të mëhershme, ndërsa u janë konfiskuar tri armë të mbajtura pa leje.

Personat e arrestuar janë: B. B. 1986, P. M. 1991 dhe B.M. 1984.

Në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe sekuestruar: një armë automatike AK-47, një karikator dhe 11 fishek të kalibrit 7.62 mm, një pistoletë e tipit TT, një karikator dhe një pistoletë e tipit Stoeger, dy karikator dhe 79 fishek të kalibrit 9 mm

Lidhur me veprimet e ndërmarra është njoftuar prokurori i shtetit, me urdhër të të cilit pas përfundimit të procedurave policore personat e dyshuar mbahen në ndalim policor për 48 orë.

Më Shumë

Aksident në Prizren, katër të lënduar

Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku në rrugën "Wesli Klark" në Prizren. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur mes dy automjeteve, raporton PrizrenPress. "Rr. Wesli...

Prizren/ Kanosi vëllain dhe i dëmtoi veturën, arrestohet

Është arrestuar një mashkull nga Prizreni pasi kanosi dhe dëmtoi veturën e vëllait të tij, raporton PrizrenPress Në raportin ditor të policisë thuhet se pas...

Lajmet e Fundit