14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Të shtunën në ora 13 seanca parlamentare për qeverinë Hoti

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka mbajtur sot një konferencë për media, ku ka njoftuar se e ka nominuar kandidatin nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për kryeministër të Kosovës.

Klan Kosova përmes burimeve të sigurta mëson se seanca parlamentarë për votimin e Qeverisë së re në krye me Hotin do të mbahet të shtunën (02 maj, 2020) në ora 13:00.

Ndërsa kërkesa e LDK-së në sekretariatin e Kuvendit është bërë sot në ora 15:55.

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Dramë në kufirin në Morinë: Policia gjuhet me armë nga disa persona

Policia e Shtetit informoi sot se në Morinë u godit një grup i strukturuar kriminal që organizonte dhe drejtonte një rrjet të trafikut ndërkombëtar...

Lajmet e Fundit