23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Tetë nga të shëruarit të shtunën janë nga Malisheva

Tetë nga nëntë personat e shëruar nga koronavirusi të shtunën janë nga Komuna e Malishevës.

Kështu ka bërë të ditur kjo komunë që ka thënë se tash numri total i të shëruarve në Malishevë ka shkuar në 31.

Deri tash në Malishevë janë regjistruar të infektuar 70 persona, me një rast që ka pësuar me fatalitet. 31 persona janë shëruar e 36 janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive apo në shtëpitë e tyre.

Në nivel vendi, janë regjistruar 510 raste me Covid-19. 93 persona janë shëruar e 12 kanë vdekur.

Më Shumë

Qytetarët e Rahovecit dalin zbathur për ta larguar ujin – pusetat e mbyllura

Shiu i madh i cili ka filluar tashmë në komunën e Rahovecit menjëherë ka bllokuar rrugët e qytetit nga uji i madh dhe për...

Magjike: Ujëvarat e Lubinjës së Poshtme të Prizrenit

Këto janë ujëvarat e fshatit Lubinjë e Poshtme të Prizrenit që ka natyrën më të bukur në Kosovë e ujin e pastër kristal. Ndiqeni kronikën...

Lajmet e Fundit