19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Teuta Rugova dhe Valon Murtezaj aderojnë në LDK

teuta rugova dhe valon murtezajEdhe sot do të vazhdojë “trendi” I aderiemve të reja në Lidhjen Demorkatike të Kosovës. Siç merr vesh Botapress sot në orën 13 në selinë e LDK-së do të aderojnë edhe Teuta Ibrahim Rugova, vajza e presidentit Ibrahim Rugova dhe profesor Valon Murtezaj.

Mbrëmë janë takuar lideri I LDK-së Isa Mustafa dhe Teuta Rugova dhe sot do të bëhet edhe ceremonia e pranimit zyrtar.

Edhe profesor Valon Murtezaj është emër I njohur për opinionin kosovar. Mendohet se që të dy do të jenë kandidat të listës së LDK-së për deputetë.
Kush do të aderojë sot në LDK?

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një njoftimi për media ka treguar se, do të mbajë një konferencë për media ku me ç’rast do të prezantojë aderimet e reja në këtë parti.
Ndryshe LDK-së dje i është bashkuar edhe analisti i njohur Bardhyl Meta.

“Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të mbajë konferencë për medie, me çrast do të prezantojë aderime të reja në LDK. ,Zyrat e LDK-së, kompleksi “Qafa”, ora 13:00” , thuhet në njoftimin e kësaj partie

Më Shumë

Rizvanolli: 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike gjatë vitit 2022

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka njoftuar se 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike qendrore të Kosovës në vitin 2022. Rizvanolli ka thënë...

Kuvendi miraton edhe marrëveshjen për banim social, PDK s’merr pjesë në votim

Kuvendi i Kosovës ka arritur të kalojë edhe marrëveshjen për banimin social adekuat. Kjo marrëveshje kaloi me 80 vota për, derisa në votim nuk...

Lajmet e Fundit