22.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Xhavit Haliti e Azem Syla, dëshmitarë në një rast për trafik të armëve

xhavit  haliti dhe azem sylaNënkryetari i Kuvendit të saposhpërndarë të Kosovës, Xhavit Haliti, dhe deputeti i PDK-së, Azem Syla, pritet të dëshmojnë për rolin që ka pasur Avdi Lleshi dhe shtëpia e tij gjatë luftës së UÇK-së , shkruan sot Koha Ditore.

Avdi dhe Riza Lleshi janë arrestuar në fillim të muajit maj me dyshimin se janë të përfshirë në trafik të armëve.

Dosja e ish-ushtarit të UÇK-së, Avdi Lleshi, baba i 14 fëmijëve nga fshati Kishaj i rrethit të Hasit, i arrestuar ditën e 1 majit me dyshimin për trafik armësh i ka kaluar Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë. Por arrestimi dhe më pas kalimi i dosjes në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ka hasur në indinjatën e veteranëve të UÇK-së, shkruan Koha Ditore.

Ndërkohë që ka regjistruar emrin si dëshmitar në favor të të arrestuarit anëtari i Kryesisë së OVL të UÇK-së, Sokol Poga, gatishmërinë të dëshmojnë e kanë konfirmuar edhe nënkryetari i Kuvendit të saposhpërndarë të Kosovës, Xhavit Haliti, dhe deputeti i PDK-së, Azem Syla.

Koha Ditore

Më Shumë

U konfrontua me policinë, arrestohet një person në Prizren

Një person i dyshuar u arrestua në Prizren pas një konfrontimi të tensionuar me forcat e policisë. Ngjarja ndodhi pasi personi i dyshuar refuzoi të...

Deshi të ndalonte hajdutët, vritet aktori i njohur amerikan!

Aktori i serialit televiziv “General Hospital” Johnny Wactor u qëllua për vdekje gjatë një grabitje në Los Anxhelos. Sipas policisë, 37-vjeçari kishte kapur në...

Lajmet e Fundit