16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Thaçi: Gratë e Krushës janë simbol i mbijetesës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka vizituar Krushën e Madhe.Thaçi kujtuar masakrën në të cilën u vranë 240 civilë të pafajshëm.

Ai me këtë rast tha se gratë e këtij fshati janë simbol mbijetese.

“Në Krushë të Madhe, aty ku forcat serbe vranë 240 civilë të pafajshëm në një prej masakrave më të mëdha. Gratë e Krushës janë simbol i mbijetesës dhe i forcës për t’u ringritur nga hiri i luftës, me humbje shumë të mëdha në njerëz, duke mos u dorëzuar asnjëherë për ndërtimin e jetës së re. HTH”.

Më Shumë

Votohet reforma zgjedhore

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, votuan në parim projektligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës. 86 vota ishin për. Kundër votoi deputeti...

Osmani niset për në Turqi për inaugurimin e Erdoganit

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të homologut të saj turk, Recep...

Lajmet e Fundit