22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Thaçi lavdëron kryetarët e degëve

Thaci misioni i riKryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, sot në mëngjes takoi të gjithë kryetarët e degëve për të biseduar mbi ecurinë e fushatës.

Lideri i PDK-së shprehu mirënjohje për angazhimin dhe punën e mirë që po bëjnë kryetarët e degëve në terren dhe për mobilizimin masiv nëpër lokalitetet e tyre, njofton kumtesa partiake.

Thaçi kërkoi nga ata të marrin të gjitha masat e nevojshme për të organizuar një proces zgjedhor sa më të qetë, rigoroz dhe transparent më 8 qershor.

Më Shumë

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Kryetari i LDK-së në Prizren ngushëllon familjen e Metë Shatrit

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prizren, Driton Selmanaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta familjes së veprimtarit dhe...

Lajmet e Fundit