19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Bujar Qamili: Tërhiqem nga gara tek “Kënga ime”

87618Këngëtari shkodran, Bujar Qamili, një javë pas konfliktit me kompozitorin Aleksandër Lalo në paskuintat e festivalit “Kënga ime” në “Tv Klan”, ka vendosur të tërhiqet nga gara.

I pyetur nga gazeta “Panorama” në lidhje me këtë vendim, Qamili u shpreh: “ Miqtë e mi më të besuar më bindën se është më mirë për mua të tërhiqem nga gara, sepse pas konfliktit me Aleksandër Lalon gjërat nuk mund të jenë njësoj. E di që do të përballesha me gjykimin e njëanshëm të jurisë, ndaj dhe vendosa që të tërhiqesha më mirë”, tha Qamili. Në lidhje me deklaratën e Bujar Qamilit se adhuruesit e tij në Shkodër janë mërzitur shumë me Lalon, aq sa do ndalohet të hyjë tani e tutje në këtë qytet, Qamili sqaroi se: “Jo, kjo ishte thjesht një shaka. Tashmë jemi sqaruar dhe konfliktin personal me Lalon e kemi zgjidhur”.

Sherri mes Bujar Qamilit dhe kryetarit të jurisë së “Kënga ime”, Aleksandër Lalo, ndodhi në “Tv Klan” të dielën e kaluar, duke regjistruar kështu një ndodhi të pazakontë mes artistëve të këtij brezi në ambientet e një televizioni. Pas konfliktit, Bujari u shpreh se ishte fyer nga Lalo, pasi ai gjatë spektaklit u shpreh se Bujari i kishte futur mik për finalen. Nga ana tjetër, Lalo u përpoq ta zhdramatizonte konfliktin në deklaratat e tij mediatike.

Më Shumë

Pesë persona të lënduar nga një aksident trafiku në Suharekë

Sot rreth orës 12:00 ka ndodhur një aksident trafiku në fshatin Sallagrazhdë të komunës së Suharekës. Kështu u bë e ditur nga ekipi i Zjarrfikësve...

Alketa publikon një video duke notuar në det, shfaqet mahnitëse me bikini

Alketa Vejsiu cilësohet si një femrave më të bukura dhe të talentuara në showbizin shqiptar, shkruan “Kosova Sot Online”. Alketa ka publikuar një video, ku...

Lajmet e Fundit