16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Thaçi ndërhyn në ndarjen e “kulaçit” të Mujës

Thaci dhe MujaPartia Demokratike e Kosovës dhe tetë partitë e tjera në koalicion nuk po mund të ndajnë “kulaçin” e Ekzekutivit të Prizrenit.

Kryetari i Prizrenit Ramadan Muja ende nuk ka arritur të formojë qeverinë e re. Edhe pse kishte premtuar se menjëherë pas Vitit të Ri do t’i bëjë të njohur emrat e drejtorëve, por një gjë e tillë deri më tash ende nuk ka ndodhur.

Burimet e TV Prizrenit bëjnë të ditur se të shtunën “kulaçin” e qeverisë “Muja III”, do të ndajë kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi. Ai të shtunën për të zgjidhur këtë çështje, do të qëndrojë në Prizren.

Ambiciet për t’u bërë drejtor të zyrtarëve të PDK-së në Prizren janë rritur. Madje, as drejtorë në ikje nuk janë duke hequr dorë për të vazhduar mandatin edhe për katër vitet e ardhshme.

Burimet e “PrizrenPress”it bëjnë të ditur se kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja për të plotësuar ambiciet e disa zyrtarëve të PDK-së, është duke shikuar mundësin që të rrisë edhe numrin e drejtorive. Disa sektor të Drejtorisë së Bujqësisë, mund të shndërrohen në drejtori në vete.

“Ka pakënaqësi të mëdha brenda PDK-së. Krejt po donë me u bë drejtor”.

Ndërkaq, AAK-ja është në pritje të jetësimit të marrëveshjes me PDK-në. Ky subjekt politik bashkë me LDD-në do të marrin postin e nënkryetarit dhe katër drejtori./ PrizrenPress.com/

 

Muharremaj mohon se do të largohet nga AAK-ja: Do të jem AAK deri në frymën e fundit

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka mohuar pretendimet se ai mund të largohet nga AAK-ja dhe të shkon në VV. I pari i...

17 vjet nga vdekja e Muharrem Qenës, artistit shumëdimensional që ia kushtoi jetën artit

Shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar, Muharrem Qena, lindi në 25 Qershor të vitit 1934 në Mitrovicë. Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si...

Lajmet e Fundit