19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Thaçi në Therandë: Vataj do të fitojë

Vataj-ThaciPartia Demokratike e Kosovës (PDK), Dega në Therandë, e ka hapur të enjten mbrëma fushatën elektorale për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit. Kryeministri i Kosovës, njëherësh edhe kryetar i PDK-së, Hashim Thaçi, duke e prezantuar para qytetarëve të Therandës kandidatin për kryetar të komunës, ka thënë se deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ramë Vataj, me ndihmën e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhajt, do të dalë fitues në zgjedhje te 3 nëntorit.

Thaçi ka thënë më tej se Qeveria e Kosovës ka investuar më se 40 milionë euro në katër vjetët e kaluara, si rezultat i ideve dhe projekteve që kanë dhënë deputeti Ramë Vataj dhe ministri Hoxhaj. Në fjalën e tij Thaçi ka thënë, po ashtu, se PDK-ja do t’i fitojë shumicën e komunave të Kosovës, pa përjashtuar këtu edhe Therandë, dhe i ka porositur qytetarët, simpatizantët e PDK-së dhe aktivistët, që të punojnë më shumë që vota e tyre të jetë vendimtare për fitoren e Ramë Vatajt më 3 nëntor.

“Atë që e prezanton Ramë Vataj dhe ekipi e tij së bashku më ministrin Hoxhaj për qytetin e Suharekës për mandatin e ardhshëm katërvjeçar, çdo projekt qoftë në infrastrukturë, në ndërtimin e shkollave të reja, ambulancave, kanalizimeve ujësjellësit, hapësirave të gjelbërimit, apo projektet e tjera të nevojshme për qytetin dhe çdo fshat, janë të menduara dhe studiuara mirë”, ka thënë Thaçi.

Ndërkaq, në fjalën e tij, kandidati për kryetar të Therandës, Ramë Vataj, ka thënë se PDK-ja është e vendosur fuqishëm për t’i fituar zgjedhjet në Therandë, sepse, sipas Vatajt, PDK-ja ka çka t’u ofrojmë qytetarëve të Therandës.

Më Shumë

Haxhiu nuk i mban lotët: Gjumin nuk e bëj rehat për rastin Dehari

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, nuk ka mundur t’i mbajë lotët derisa ka folur për rastin e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, më...

Dua Lipa shfaqet nudo në rrjetet sociale (foto)

Dua Lipa është vazhdimisht aktive në rrjetet sociale, duke postuar fotografi dhe video kryesisht nga ngjarjet e saj muzikore. Mirëpo së fundmi, këngëtarja kosovare me...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit