20.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Berisha premton transportin urban falas për pensionistët

ZafirBerisha10-4Kandidati i Bashkimit Demokratik për kryetar të Prizrenit Zafir Berisha, vizitoi të premetn Shoqatën e Pensionistëve.

Berisha premtoi se me ardhjen në pushtet të BD-së, pensionistët do të kenë një përkrahje më të madhe se sa e kanë pasur deri më tash.

“Me ardhjen në pushtet të BD-së do të qëndrojmë pran pensionistëve me të gjitha mundësitë në përputhje me kompetencat e pushtetit lokal“, tha Berisha. Ai premtoi se BD-ja do t’ia sigurojë pensionistëve transportin urban falas.

Kryetari i Shoqatës së Pensionistëve, Musa Jorganxhiu, falënderoi kandidatin e BD-së, Berisha dhe ekipin e tij për vizitën dhe premtimin e dhënë për pensionistët.

“Zoti Berisha vazhdimisht i ka pasur dyert hapur dhe konsideratë për Shoqatën e Pensionistëve dhe Invalidëve të Punës”, tha Jorganxhiu. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

25 vjet nga zhdukja e Ukshin Hotit

Më 16 maj 1999 në rrethana ende të pandriçuara është zhdukur Ukshin Hoti. Veprimtari i mirënjohur i Lëvizjes Kombëtare, profesori Ukshin Hoti u lind më...

Dëmtohet vendpikniku në Nashecë

Fshati Nashec i Prizrenit, në vitin 2021  u pasurua me një hapësirë rekreative e gjelbëruese, duke plotësuar kështu kërkesën dhe dëshirën e banorëve të...

Lajmet e Fundit