13.8 C
Prizren
E diel, 17 Tetor, 2021

Thaqi i reagon LDK-së në Prizren: Mielli është donacion i pranuar nga “Jetimat e Ballkanit”

Drejtori i Punës dhe Mirëqenies Sociale në Prizren, Islam Thaqi, ka demantuar LDK-në rreth shpërndarjes së miellit në fshatin Skorobisht.

Sipas tij, mielli nuk është blerë nga Komuna e Prizrenit, por është donacion i pranuar nga Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”.

Thaqi i ka quajtur shpifje pretendimet e LDK-së.

Reagimi i plotë:

Kulmi i marrëzisë është të thithësh kosin me pirun

Reagim me shkasë Komandant (po ju drejtohem si ish ushtar ushtarakut ) ,Lufta e dinë ma mirë nuk mundë të fitohet vetëm me mjete propagandistike e ne veçanti të rreme ! Duhet futur në betejë, aty të populli !

Si pas logjikës së lajmit dhe portaleve të paguara i bije që qytetarët me kushte të rrënduara ekonomike për gjatë një muaji fushate zgjedhore nuk duhet të mbështetën e ndihmohen nga DPMS-ë !

E vërteta është se mielli nuk është blerë nga Komuna e Prizrenit por është donacion i pranuar nga Shoqata Bamirëse Jetimat e Ballkanit e publikuar nga unë ne Facebook me 15.09.2021 (dhe gjatë mandatit time është donacioni i tret i pranuar nga kjo shoqatë)
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220166304496293&id=1486757386

Sa për informim dhe ri kujtesë vetëm nga fillimi i vitit e ne veçanti nga fillimi i Pandemisë COVID- 19, DPMS-ë ka pranuar deri tani donacione të shumta nga shumë organizata e shoqata bamirëse vendore dhe të huaja .

Pako ushqimore, higjienike ,veshje dhe mbathje ,ushqim dhe mish ,madje individ edhe ushqim të gatuara dhe tj. Për çdo donacion ka shënime ,mirënjohje e falënderim publik dhe fotografi të postuara nga unë !

Komandant duhet ti tregoni qytetarëve se DPMS- ë vetëm për një vite ka shpenzuar mbi 500 000 euro me ndihma konkrete : mbi 7500 pako ushqimore dhe higjienike , 1700 familje me nga 3 m2 dru për ngrohje .

Si pas logjikës së shpifjes i bije që unë duhet ta akuzoj bashkë partiakun tuaj e ish drejtorin që ka shpërnda ndihma në kohë fushate të vitit 2019 .
Paraprakisht ju faleminderit për fushatën që po ma bëni pa pagës Komandant !

Fundja populli do më tregon a e meritoj a jo !

Ama dije Komandant po ta luajnë lojën ushtaret e tu , informacione të rrejshme po të sjellin nga beteja!!!

Më Shumë

Vdes në shtëpinë e tij një person në Prizren

Një person ka vdekur në shtëpinë e tij në Prizren, ka bërë të ditur Policia. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa ekipi...

Vetëm 10 raste me coronavirus brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 2.484 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar...

Ylli fiton bindshëm ndaj Dritës

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore të thellë ndaj RC Cola Dritës me rezultat 71:106 , në kuadër të javës së pestë të Art...

“Tentova të vrisja veten”/ Arjola Demiri: Përveçse më tradhtonte, burri edhe më rrihte

Duket se martesa i ka lënë plagë të hapura ende aktores Arjola Demiri, e cila ka rrëfyer sërish me banorët e Big Brother. Arjola sot...

Dënohet anëtari i bordit të ndërmarrjes publike “Eko-Regjion”, për mos deklarim të pasurisë

Hazer Tara, i akuzuar për veprën penale “Mos raportimi ose raportimi i rremë i pasurisë”, u dënua sot nga Gjykata Themelore në Prizren me...

Arrestohen një vëzhgues dhe një komisioner në Malishevë, dyshohen për shitblerje të votës

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se me urdhër të prokurorit të Shtetit, policia ka ndaluar dy persona në Komunën e Malishevës,...

Nxënësja nga Suhareka e pranon që e ngacmoi profesorin, kjo është deklarata e saj në gjykatë

E akuzuara A.A ka pranuar se e ka ngacmuar profesorin e saj, B.B, duke i shkuar edhe në shtëpi e duke i kërkuar lidhje...

Intensitet i vogël i votuesve këtë mëngjes në Rahovec

Në qendrën më të madhe të votimit në Rahovec – në shkollën “Isa Boletini” ka një intensitet të vogël të votuesve mëngjesin e kësaj...

Rritet çmimi i bukës në Kosovë

Ngriten çmimet e produkteve esenciale në Kosovë, shtrenjtohet edhe buka. Qytetarët shprehen të shqetësuar nga këto ngritje . Rrugët e kryeqytetit çdo ditë të javës...

Prizreni nuk e miraton propozim-buxhetin për vitin 2022

Kuvendi i Prizrenit nuk e miraton sot propozim-buxhetin për vitin 2022 Në seancën e jashtëzakonshme 15 kuvendarë kanë votuar në favor të miratimit të propozim-buxhetit,...

Tifozët reagojnë ndaj klipit të ‘çmendur’, duke treguar se çfarë i bëri grushti i Deontay Wilder trupit të Tyson Fury

Një video është shfaqur nga klasikja e peshave të rënda të së dielës në mëngjes midis Tyson Fury dhe Deontay Wilder, e cila tregon...

Pranon fajësinë polici që akuzohet se rrahu dy persona në stacionin policor në Malishevë

Zyrtari policor, Mehdi Hoxha, ka pranuar fajësinë se rrahu të dëmtuarit Safet dhe Artan Suka në stacionin policor të Malishevës në dhjetor të 2018-ës. Pranimin...

Sauditët ofrojnë 200 mln euro për Superkupën e Italisë

Sheikët arabë po shfaqen gjithnjë e më shumë në botën e sportit. Sidomos Arabia Saudite, ku shembulli i fundit ishte blerja e Neëcastle, po...

Dy derbi në mesjavë

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës në basketboll. Takim shumë interesant do të zhvillohet ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe...

Nëna raporton djalin në polici për sulm fizik ndaj familjes në Prizren

Në qytetin e Prizrenit, nëna ka raportuar në polici djalin, sepse sipas saj ai në vazhdimësi është duke i shqetësuar familjarët. E pas ekzaminimeve...

Poezia dhe poetika e Martin Camajt

Nga: Arshi Pipa (pjesë nga “Letërsia bashkëkohore shqiptare”, Columbia University Press, Nju-Jork, 1991) 1. Hyrje Në shumë aspekte, Martin Camaj është intelektuali tipik europianolindor, që, për arsye politike,...

Lajmet e Fundit